A csontpótlás
A csontpótlás
Ezeknél az eseteknél a fogbeültetés előtt a csontállomány pótlására van szükség.
Ez az eljárás a jelenlegi kutatásoknak köszönhetően már rutin beavatkozásnak nevezhető, teljesen fájdalommentes elvégezhető.
Mikor az alsó állcsontnál keletkezik csonthiány akkor az Implantáció előtt a csontpótlás kétféleképp végezhető.
Az egyik lehetséges megoldás, amikor az állkapocs csontját vízszintesen elvágják és az elvágott részek közé helyezik be a csontpótló anyagot, az esetek többségében a páciens saját csontjából. A másik megoldás, hogy csontpótló anyag kerül behelyezésre az állkapocscsont szájüregi felszínére.
A felső állcsont csonthiányánál sok esetben szükség van az arcüreg alapjának megemelésére. Ilyenkor az arccsonton egy csontablakot kell létrehozni, azt beemelni, majd a nyálkahártya és az arcüreg alapja közé kerül behelyezésre a csontpótló anyag. Ezáltal a megnövelt csontmennyiség már elegendő lesz az implantátum számára. Ezekben az esetekben a páciens saját csontja, illetve szintetikus csontpótló anyag is kerülhet behelyezésre.
A Csontpótlásra alkalmazott technikát az határozza meg, hogy a fogbeültetés mely állcsonton kerül elvégzésre, tehát hol alakult ki olyan mértékű csonthiány, ami szükségessé teszi a csontpótlást. A beültetett csont nem szívódik fel, nagyméretű hiány is pótolható az eljárásnak köszönhetően.
Csontpótló anyagok
A csontpótlás során felhasznált csontpótló anyag többféle lehet, melyek mindegyikét alkalmazzák ma már fogbeültetés előtt.
Két kategóriába sorolhatóak a csontpótló anyagok: kémiai összetételük és származási helyük szerint.
A csontpótló anyag megfelelő kiválasztása magas fokú körültekintést igényel, függ az implantátum beültetésének helyétől, a csonthiány mértékétől, és egyéb az implantációt befolyásoló körülményektől. Teljes körű vizsgálat után az Implantológus megállapítja, hogy mely csontpótló anyag lesz a legalkalmasabb az implantáció előtti csontpótlás elvégzésére az adott páciens esetében.